A Gestaltról jó sokat tudok írni...
Mit nem kaphatok a Gestalt terápiától?
A Gestalt terápia nem egy gyors folyamat. Mivel célja az önismeret, és esetlegesen új viselkedési minták elősegítése, ezért 2-3 alkalmas találkozó ritkán hoz tényleges átalakulást.
A Gestalt terápiába nem siker, hanem változás orientált. Én nem tudom megmondani neked, hogy egy élethelyzetedben mi a jó döntés, mi a jó választás. Abban tudok segítségedre lenni, hogy együtt fedezzük fel, milyen választásaid vagy döntéseid lehetnek akkor is, amikor esetleg nem látszik, hogy lenne választás vagy döntési lehetőség.
Milyen típusú helyzetekben ajánlott a gestalt terápia?
Megjegyzés: mivel a Gestalt terápia törekszik arra, hogy ne minősítsen, ezért klasszikus analitikus értelemben nem alkalmaz diagnózist. Kategóriákba osztályzás helyett figyel. Figyeli, hogy mi az egyén megküzdési stratégiája, milyen szükségleteket - pl. szeretetet, elismerést, biztonságot- érez magához a legfontosabbnak.
Abban hiszek, hogy a Gestalt terápia minden élethelyzetben tud hatásosan működni. Felnőttekkel minden esetet el tudok vállani, és meg tudok vizsgálni, hogy tudok-e vele dolgozni.
Tapasztalatom van:
-
krónikus fájdalom kezelésében, pl: hát és nyak fájás csökkentésében- elmulasztásában
-
függőségi helyzetek kezelésében, pl: alkoholhoz való viszony vizsgálatában
-
szorongásos agresszió feldolgozásában, pl: családon belüli agresszió kezelése
-
étkezési zavarok: cukorbetegség feldolgozás, jelentős súlygyarapodás visszafordítása és egészséges testsúly keresése
-
önazonosság megtalálása- 20 éves kliens életút keresése
-
önértékelési nehézségek vizsgálata- egyetemi oktató nő karrier út támogatás
-
párkapcsolati problémák felismerés és kezelése- középkorú nők és férfiak elakadásai
-
személyes és társadalmi vállság okozta szorongás- covid járvány és más betegségektől való félelem vizsgálata és támogatás
-
családi minták vizsgálata
-
gyerekkori traumák vizsgálata- függő szülővel való viszony vizsgálata és kezelése
Milyen a Gestalt terápia röviden
Kapcsolati
Egzisztencialista/ Humanisztikus
Fenomenológiára építő
Kísérleti
Kérdezz- felelek
-
Tetszik amit olvasok, szeretnék Veled találkozni! Mit tegyek?
-
Tudom, hogy nehéz az első lépés! Vegyél egy mély levegőt- az támogat a frissességben- és hívjál fel, hogy megbeszéljünk egy találkozót!
-
A számom: +36-30-428-9911
-
Mi történik az első alkalmon?
-
Találkozunk 60 percben és beszélgetünk. Az utolsó 15 percben megbeszéljük, hogy szeretnénk-e folytatni további 2 alkalommal a találkozóinkat.
-
Mi történik a harmadik alkalommal és utána?
-
Három alkalom már egy rövid folyamat, és megbeszéljük, hogy szeretnénk-e a folyamatot határozatlan időre elindítani. A terápiás beszélgetések anyagi és energia- befektetést igényló folyamat, amihez tisztázni kell, hogy rendelkezésre állnak-e az erőforrások. Megállapodunk abban is, hogyha folytatjuk a közös munkát, akkor mindenképpen tartunk a folyamat végén egy lezárásra dedikált befejező ülést.